blog

Başakşehir İlaçlama

 

Başakşehir İlaçlamaEnviropest ilaçlama Başakşehir ilçesinde   ilaçlama   her türlü ilaçlama hizmeti verilmektedir. Fare ilaçlama, Pire ilaçlama, Hamaböceği ilaçlama hizmeti verilmektedir.

Böcek ve fare sorunu, iç mekanlarda olduğu gibi açık alanlarda da sağlık problemlerine yol açarak rahatsızlık yaratmakta ve gerek besin maddeleri gerekse eşyalar için ciddi sakıncalara yol açabilmektedir. Mikrop ve bakteri taşıyan haşereler ile kemirgenler, insan sağlığını doğrudan ya da dolaylı biçimde etkilediğinden, hastalıkların oluşmasının temel sebepleri arasında yer alır. Bu nedenle haşere sorunu görülsün ya da görülmesin ev, ofis, iş yerleri ve hastane gibi alanlarda düzenli olarak ilaçlama yaptırmak son derece önemlidir.

Haşereler ile mücadele için ülkemizde genellikle bireysel yöntemlere başvurulmaktadır. Ancak doğal mücadele yöntemleri ile zararlı canlıları yok etmek mümkün olmayacağı gibi haşere ve kemirgenlerin yayılmasına neden olduğu bakteri ve mikropları da yok etmeyecektir. Dolayısıyla hijyenik alanlar oluşturulamayacağından sağlık sorunları devam edecektir. Bu nedenle başta; ev, ofis, restoran gibi alanlar olmak üzere, tüm iç mekanlarda periyodik biçimde ilaçlama yaptırılması gereklidir.

Kuytu alanlarda yaşayan ve çok hızlı çoğalan haşereler ile mücadele edebilmek için Sağlık bakanlığından onaylı olan ve kaliteli böcek ilaçları kullanarak uygulama yapan firmalardan hizmet almak son derece önemlidir. Zararlı canlıları yok etmek ve temiz yaşam alanları yaratarak sağlıksal sorunların önüne geçebilmek için ilaçlama hizmeti alırken, firmanın kalitesine dikkat edilmeli ve kalitesiz ilaçlar kullanarak uygulama yapan amatör firmalar kesinlikle tercih edilmemelidir.

Böcek İlaçlama

Haşerelerin farklı bölgelerde yaşayan ve beslenme şekli açısından olduğu gibi, insanlara ve eşyalara verdiği zarar açısından da çok farklı türleri bulunmaktadır. Bazı haşere türleri etçil olarak beslendiği gibi; bazı haşereler kanla bazı böcek türleri ise artık, inorganik ya da organik maddeler ile beslenir. Bununla birlikte, bazı böcek türleri zehirli olduğu gibi, doğrudan ölüme yol açabilmekte; bazı türler ise kan emerek bulaşıcı hastalıkların yayılmasına neden olabilmektedir. Bunların yanı sıra; tüm böcek türleri bakteri ya da virüs taşıyarak çeşitli hastalıklara direkt ya da dolaylı biçimde neden olur. Dolayısıyla zararlı canlılara karşı korunabilmek için böcek ilaçlama yaptırmak son derece önemlidir.

Pest kontrol; akrep, yılan gibi zehirli böcekler ile pire, tahtakurusu, bit gibi kan emen ve virüs bulaştıran canlılara karşı da sıklıkla yapılır. Ancak yaz aylarında çok hızlı bir şekilde çoğalarak, hemen her alanda görülmeye başlanan hamam böceği, karınca ve gümüşçün gibi haşere türleri, en fazla uygulama yapılan zararlı canlılar arasında yer alır. Böcek ilaçlama işlemlerinde kullanılan ilaçların kalitesi ile uygulama yöntemleri fumigasyon işleminin başarısını belirlerken, böcek mücadelesi için yapılan uygulamalarda, alanın durumu ve haşere türü de göz önünde bulundurulmalıdır. Devamını Okuyunuz>>

Haşere İlaçlama

Haşerelerden kurtulmak için; akla gelebilecek tüm alanlar için uygulama yapılabileceği gibi; zararlı canlıları yok etmek için yapılan işlemlerde; haşere türü ve kullanılan ilaç ve ilaçlama yöntemleri hususunda dikkatli olmak şarttır. Bu açıdan profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesi gereken haşere ilaçlaması, amatör kişi ya da firmalar tarafından yapıldığında, etkili sonuç alınamayacağı gibi sağlıksal anlamda da ciddi sorunlar yaşanabilir. Bu nedenle pest kontrol; Sağlık bakanlığından onayı bulunan profesyonel ve güvenilir firmalar tarafından yapılmalıdır.

Haşere ile mücadele ve zararlı canlıları yok etmek için tüm böcek ve fare türleri için işlem yapılabildiği gibi; her canlının farklı biyolojik dayanıklılığı ve yaşam biçimi olduğundan, haşere türüne göre ilaç hazırlanması ve aynı biçimde zararlı canlı türü gözetilerek uygulama yapılması gereklidir. Bu açıdan bakıldığında, haşere mücadelesi, mutlaka profesyoneller tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Devamını Okuyunuz>>

İlaçlama Firmaları

Böcek ilaçlama firmaları, gözle görülebilen ya da mikroskobik ölçekte olan zararlı canlılara karşı uygulama yaptığı gibi, haşerelerden kurtulabilmek için kullanılan ilaçların kalitesine dikkat edilmesi şarttır. Bununla birlikte, böcek ilaçlama uygulamasını gerçekleştirecek olan ilaçlama elemanı, alanında eğitimli olmalı ve haşereler konusunda gerekli olan tüm bilgilere haiz olmalıdır. İlaçlama metotları ve fumigasyon teknolojisi hakkında yeterli bilgisi olmayan elemanlar ile hizmet veren firmalar, zararlı canlılara karşı etkili bir uygulama gerçekleştiremeyecektir. Bu nedenle açık alanlar ya da iç mekanlarda yapılacak böcek mücadelesi için Sağlık Bakanlığından onaylı olan ve kaliteli haşere ilaçları ile hizmet veren ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alınmalıdır.

Zirai ilaçlar ya da kalitesiz ilaçlar kullanarak hizmet veren amatör firmalar, ucuz ilaçlama fiyatları sunduğundan, tercih edilse de, amatör kişilerden hizmet almak, zararlı mücadelesinde hiçbir etki sağlamamaktadır. Bunun yanı sıra; insan sağlığı üzerinde olumsuz etkisi bulunan ucuz ve kalitesiz haşere ilaçları ile uygulama yapan firmalar, doğrudan zehirlenmelere ve ölümlere neden olabilmektedir.