s.s.s

SIK SORULAN SORULAR

Haşere ilaçları insan sağlığına zararlı mıdır?

Haşere mücadelesinde özellikle iç alanlarda “TARIM İLACI” kesinlikle kullanılmamalıdır. “HALK VE ÇEVRE SAĞLIĞI ” için üretilen T.C.Sağlık Bakanlığından onaylı ilaçlar, İzin Belgeli kişilerce kullanıldığı müddetçe zararlı değildir.

İlaçlamadan sonra evimizi uzun süre terk etmemiz gerekiyor mu?

Hayır, ilaçlama sırasında evden ayrılmanız gerekmiyor. Böcek ve kemirgenlere karşı yapılan tüm haşere kontrol prosedürleri sırasında evinizde kalabilirsiniz. Yalnızca kokulu ilaç kullanıldığında mekanın bir saat kadar kapalı kalması gereklidir. Bir saat sonra evinizi havalandırdıktan sonra gönül rahatlığıyla hemen evinize girebilirsiniz..

Yapılan ilaçlama her türlü haşereyi etkiler mi?

Her haşerenin ilacı ve ilaçlaması farklıdır. Hamam böceği için yapılan ilaçlama, Kemirgen Mücadelesine yarar sağlamaz.

İlaçlamanın zamanı ve mevsimi var mıdır?

İlaçlama özellikle şu mevsimde yapılır diye şart yoktur.

İlaçlamadan sonra genel temizlik yapmam gerekiyor mu?

Uygulanan ilaca ve uygulama metoduna gore belki havalandırma yapmanız gerekebir. Bir kaç gün ıslak temizlik yapmazsanız ilacın kalıcı etkisi daha kalıcı olur.

İlaçlamadan sonra leke koku kalacak mı?

Hayır ilaçlamadan sonra kesinlikle hiç bir leke koku kalmayacaktır.

Kullandığınız ilacın insanlara ve evcil hayvanlara bir zararı var mı?

Hayır hiç bir zararı yoktur. Kullandığımız ilaçların tamamı Dünya Sağlık Örgütü (WHO) onayı ve T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatına sahip ürünlerdir.

Uygulamadan sonra haşereleri görecek miyim?

Eskisi kadar yoğun olmamak üzere 1 hafta kadar tek tük haşere görülebilir. Bunun nedeni; hiçbir ilacın haşere yumurtalarını etkilememesi ve genellikle ilacın çok derindeki haşere yuvalarına ulaşamamasıdır. İlaçlama sonrası temizlik kurallarına uyulduğu takdirde 4 hafta sonunda evinizde tek bir haşere dahi görmeyeceksiniz.